The Voice Senior

Drużyna Witolda Paszta

DANUTA MAJKUT

DANUTA MAJKUT

Ukończyła studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, na kierunku stenotypii z korespondencją w języku francuskim. Pracowała w firmie PEKAES, zajmującej się międzynarodowymi przewozami towarów, w zespole transportów chłodniami na zachód Europy. Pod koniec 1981 roku wyjechała na urlop do Szwecji, do Sztokholmu, gdzie zastał ją stan wojenny. Nie miała możliwości powrotu do Polski, zaczęła naukę języka szwedzkiego, ukończyła roczny kurs biurowy i rozpoczęła pracę w dużej firmie jako recepcjonistka.

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

Jako młoda dziewczyna dostała kontrakt z Pagartu – przez kolejne lata koncertowała m.in. w Jugosławii, Włoszech, Francji, Belgii, Szwecji, Turcji. Przez 8 lat mieszkała we Włoszech, gdzie nagrała swoją płytę „Voglia Di Neve, Vogia Di Amare”. Od dwóch lat prowadzi dom tymczasowy dla psów.

HALINA KASZUBOWSKA

HALINA KASZUBOWSKA

Wykorzystała ten czas na komponowanie – spod jej pióra wyszły wówczas liczne kompozycje, które były później wykonywane przez Igę Cębrzyńską z Alibabkami, Tadeusza Woźniakowskiego czy Jolantę Kubicką.

Po powrocie do zdrowia, sama wykonywała swoje utwory, jeździła w trasy koncertowe, m.in. z Hanką Bielicką czy Jaremem Stępowskim. Dołączyła do zespołu Commotion, który koncertował po całej Europie. Choroba syna zmusiła Halinę do przerwania kariery.

Po 50-tce wróciła do rodzinnego miasta, Tczewa. Przeniosła swoje muzyczne działania z wielkich scen do MOPS-ów, zakładów opiekuńczo-leczniczych. Udziela się charytatywnie śpiewając dla chorych i potrzebujących. Uczy także śpiewu i odkrywa talenty wśród młodych.

KRZYSZTOF PRUSIK

KRZYSZTOF PRUSIK

Podjął współpracę z Filharmonią i koncertował po całej Polsce wystawiając spektakle operowe, żeby w końcu, zasilić chór Teatru Wielkiego. Od zawsze jednak marzył o estradzie i śpiewaniu muzyki rozrywkowej. W 1987 roku zaczął wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty. W 2005 roku, po 18 lotach wojaży, w końcu osiadł w Polsce, na warszawskim Bemowie, gdzie co niedzielę zabawia seniorów w lokalnym klubie Karuzela. Prowadzi również chór seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Inicjatorem powstania zespołu był Lech Sawicki, który jak twierdzi „w grupie raźniej”. Główne skrzypce w zespole pełni Lech, ale pan Bernard tworzy aranżacje. Pani Aleksandra twierdzi, że dla niej śpiewanie w zespole to spore wyzwanie, bo do tej pory była solistką. Dla Bożeny to znowu „kolejny” chór, w którym śpiewa, co sprawia jej ogromną radość.

ROMAN ROSIŃSKI

ROMAN ROSIŃSKI

Uwielbia Morzyczyn, małą wioskę nad jeziorem, w której mieszka – jest ona jego miejscem na ziemi. Kilkanaście lat temu nabył także z żoną domek letniskowy, w którym gości turystów. Lubi grać w siatkówkę, chodzić po górach, jeździć na rowerze. Mając kilkanaście lat nauczył się grać na gitarze. Zaciągnął się do zespołu grającego na weselach. W latach 90. na scenie zaczęła towarzyszyć mu córka, w której zaszczepił do muzyki. Marta dziś mieszka w Niemczech i żyje ze śpiewania.

Drużyna Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY

LARYSA TSOY

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła Lwowski Uniwersytet – handel zagraniczny. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec.

RYSZARD WAGNER

RYSZARD WAGNER

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keyboardzie.

JAN WOLAŃSKI

JAN WOLAŃSKI

Śpiewak operowy, który na emeryturze odnalazł się w muzyce rozrywkowej. Śpiewu zaczął uczyć się w chórze chłopięcym przy Filharmonii Krakowskiej.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

Już od przedszkola lubiła śpiewać i występować. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku.

JERZY HERMAN

JERZY HERMAN

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się muzycznie.

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

Absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Kształciła się również w śpiewie operowym i muzykologii, a kilka lat później podyplomowo skończyła studia dyrygenckie.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK

KRZYSZTOF PRUSIK

Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Skład: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet “Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli.

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

Ewa od małego dziecka lubiła śpiewać. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, a następnie do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała w klasie fletu.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Alicji Majewskiej

ANDRZEJ BILIŃSKI

ANDRZEJ BILIŃSKI

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”.

IWONA DOŁOWSKA

IWONA DOŁOWSKA

Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową. Jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów.

EWA ŚNIADY

EWA ŚNIADY

Drzwi do kariery muzycznej otworzyło jej sławetne Studio Sztuki Estradowej w Poznaniu, które wydało na świat całą plejadę gwiazd lat 70.

POKAŻ WIĘCEJ