The Voice Senior

Drużyna Piotra Cugowskiego

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

Pracowała dla Pagartu, w Impresariacie Opery i Baletu. Jeździła po całej Europie z zespołem Teatru Wielkiego i Mazowszem. Organizowała także spektakle operowe i baletowe zagranicznych zespołów. W końcu otworzyła swoją własną agencję artystyczną i objęła patronatem zespół Ars Antiqua wykonujący muzykę dawną.

Od 2004 roku prowadzi chór Gospeltrain. Za swoją działalność otrzymała nagrodę „Najlepszego Kulturysty Roku” z rąk władz powiatu piaseczyńskiego. Po godzinach udziela się w amatorskich teatrach, gdzie realizuje swoją aktorską pasję.

ANDRZEJ WOJDA

ANDRZEJ WOJDA

W wieku 8 lat zaczął chodzić do ogniska muzycznego, gdzie początkowo uczył się gry na gitarze. Po krótkim czasie zmieniono mu instrument na akordeon. Wrócił do gry na gitarze wiele lat później. Był solistą w chórze kościelnym w rodzinnej miejscowości. W czasie nauki w szkole pomaturalne wyjeżdżał z zespołem „Bombel” na Studenckie Festiwale Piosenki.

Kiedy odbywał służbę wojskową należał do orkiestry. Obecnie śpiewa w chórze parafialnym „Cantores Reginae Poloniae”. Jego ogromną pasją jest sport i fotografia.

CZESŁAWA SOWIŃSKA

CZESŁAWA SOWIŃSKA

Od młodych lat próbowała swoich sił we wszelakich przeglądach piosenki, m.in. Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Sukcesy na licznych konkursach zaprowadziły ją na Estradę Łódzką, gdzie dołączyła do zespołu Primo Voto. Następnie stworzyła zespół Top Duo, z którym występowała na imprezach okolicznościowych przez całe 20 lat.

W 2014 wyjechała do Wielkiej Brytanii. Tam pracowała jako szefowa kuchni w jednym z londyńskich przedszkoli. Po siedmiu latach wróciła do Łodzi, gdzie wybudowała dom dla siebie, swojej dorosłej córki i jej rodziny. Nie potrafi żyć bez muzyki.

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. W 2022 obchodzi 40-lecie pracy artystycznej w tym teatrze. Grażyna udziela się̨ również̇ w wielu działaniach teatralno-edukacyjnych, muzyczno-kabaretowych i charytatywnych na terenie Torunia oraz w kraju i zagranicą. Przez 12 lat współpracowała z Teatrem Impresaryjnym Afisz z Torunia w którym zagrała ponad 400 razy w 15 premierach muzycznych spektakli kabaretowych.

Laureatka nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz głównej nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka za 2006 rok” od Prezydenta Miasta Torunia. W 2015 odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

JERZY HERMAN

JERZY HERMAN

Ukończył Politechnikę Śląską. Prowadzi firmę zajmującą się produkcją suplementów diety. W czasie studiów założył zespół muzyczny „Wahadło”, gdzie był wokalistą. Przez całe studia grał wraz z zespołem na różnych imprezach. Wraz z kolegami przez wiele lat tworzył grupę „Prom”, grali rocka i wiele piosenek z repertuaru grupy The Doors. Obecnie nie śpiewa w żadnym zespole, jego pasją jest narciarstwo.

WOJCIECH MICKUNAS

WOJCIECH MICKUNAS

Muzyką zainteresował się w szkole podstawowej. Za pieniądze uzbierane ze sprzedaży butelek kupił sobie pierwszą gitarę. Razem z kolegą założyli zespół, grali szlagiery tamtych czasów. Jest wielkim fanem muzyki country.

Wojciech to człowiek legenda w świecie jeździectwa, był zawodnikiem olimpijskim, później trenerem, a następnie sędzią zawodów jeździeckich. Obecnie wraz z córką prowadzi pensjonat dla koni – mają 18 koni, które przeszły „na emeryturę”.

Drużyna Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY

LARYSA TSOY

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła Lwowski Uniwersytet – handel zagraniczny. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec.

RYSZARD WAGNER

RYSZARD WAGNER

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keyboardzie.

JAN WOLAŃSKI

JAN WOLAŃSKI

Śpiewak operowy, który na emeryturze odnalazł się w muzyce rozrywkowej. Śpiewu zaczął uczyć się w chórze chłopięcym przy Filharmonii Krakowskiej.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

Już od przedszkola lubiła śpiewać i występować. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku.

JERZY HERMAN

JERZY HERMAN

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się muzycznie.

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

Absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Kształciła się również w śpiewie operowym i muzykologii, a kilka lat później podyplomowo skończyła studia dyrygenckie.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK

KRZYSZTOF PRUSIK

Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Skład: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet “Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli.

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

Ewa od małego dziecka lubiła śpiewać. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, a następnie do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała w klasie fletu.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Alicji Majewskiej

ANDRZEJ BILIŃSKI

ANDRZEJ BILIŃSKI

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”.

IWONA DOŁOWSKA

IWONA DOŁOWSKA

Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową. Jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów.

EWA ŚNIADY

EWA ŚNIADY

Drzwi do kariery muzycznej otworzyło jej sławetne Studio Sztuki Estradowej w Poznaniu, które wydało na świat całą plejadę gwiazd lat 70.

POKAŻ WIĘCEJ