The Voice Senior

Drużyna Piotra Cugowskiego

ADAM ANUSIEWICZ

ADAM ANUSIEWICZ

Wraz z siostrą pan Adam śpiewał na przyjęciach rodzinnych. W domu było pianino, na którym sam nauczył się grać. W szkole podstawowej uczęszczał do ogniska muzycznego, ale nie kontynuował później nauki. Za namową kolegów poszedł do Technikum Samochodowego, ale w zawodzie w zasadzie nigdy nie pracował. Będąc już w szkole średniej zaczął grać na weselach, różnych imprezach. Po skończonej służbie wojskowej zaczął grać w restauracjach hotelowych w Warszawie. Najdłużej grał w hotelu „Victoria” i „Czarnym Kocie”.

Pan Adam niemal całe życie zajmował się muzyką. Sam aranżuje sobie piosenki, tworzy podkłady. Obecnie grywa na warszawskiej Starówce.

BOŻENA BARCHAN

BOŻENA BARCHAN

Pani Bożena chciała iść do szkoły muzycznej, ale w domu nie przelewało się z finansami, poza tym ojciec odradzał jej tę drogę. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w szkole średniej angażowała się we wszystkie akademie i przedstawienia teatralne. Zapisała się również do chóru kościelnego i śpiewała na porannych mszach.

Po szkole średniej pani Bożena zdecydowała się studiować w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku fizyka. Jak sama o sobie mówi, jest śpiewającym fizykiem.

Po ukończeniu studiów podjęła pracę nauczycielki i z oświatą związała całe swoje zawodowe życie. W szkole pracuje od 1980 roku i choć jest już na emeryturze, nadal pracuje. Szkoła to jej druga pasja. Nie zapomniała jednak o muzyce. W każdej szkole, w której pracowała, angażowała się w tworzenie kół teatralnych, kabaretów.

Brała udział w różnych konkursach telewizyjnych dla wokalistów (m.in. „Szansa na Sukces”), a „The Voice Senior” to dla niej kolejna okazja do sprawdzenia się.

JAMES BRIERLEY

JAMES BRIERLEY

Miał tu zostać tylko „na chwilę” i ponauczać trochę angielskiego. W międzyczasie zakochał się jednak w swojej pięknej sąsiadce. Z Jagodą – tak się składa – jest do dziś.

Muzyka towarzyszy mu od zawsze. Jeszcze w Anglii nauczył się grać na gitarze i harmonijce. W swoim życiu miał wiele zespołów, a dziś muzykuje ze swoim autorskim bandem – James B and Friends. Ich twórczość oscyluje wokół bluesa, jazzu i rocka.

W 2019 roku James wziął udział w „The Voice Senior” i doszedł do półfinału. Wierzy, że w tym roku zajdzie jeszcze dalej. Po programie nie tylko przybyło mu trochę nowych fanów, co także projektów – dostał propozycję współpracy z producentem Maciejem Pruchniewiczem, z którym współtworzy duet Curly Cale. W sierpniu 2022 ukazała się ich płyta.

W tegorocznej edycji „The Voice Senior” bierze udział, aby udowodnić sobie, że jest w stanie zajść jeszcze dalej niż ostatnio. Chce także wypromować swoją autorską muzykę i album.

MARIAN TARNOWSKI

MARIAN TARNOWSKI

Pan Marian miłość do muzyki i sportu odziedziczył po ojcu. Ojciec był bardzo muzykalny. Grał na mandolinie, dobrze śpiewał.

W wieku 12 lat pan Marian dostał płytę Czerwonych Gitar. To był dla niego przełomowy moment. Zakochał się w ich muzyce! W szkole dostał ksywę „Klęczon”. Namówił ojca na kupno gitary i sam się nauczył na niej grać. W szkole średniej zaczął tworzyć z kolegami pierwsze zespoły muzyczne i występować na akademiach szkolnych.

Przez jakiś czas pan Marian chodził do ogniska muzycznego, ale go nie ukończył. Sam kupił sobie podręczniki do muzyki i samodzielnie się uczył. Poszedł do Technikum Elektrycznego, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Nie dostał się na AWF. Zaraz po ukończeniu szkoły zgłosiło się po niego wojsko. Ale tam pan Marian szybko się odnalazł, bo zaczął grać zespole (w kasynie, na weselach oficerów itp.). Dostał się nawet na Festiwal Piosenki Radzieckiej do Zielonej Góry.

Pan Marian swoje życie zawodowe związał z dwiema życiowymi pasjami: tenisem oraz muzyką. Po przełomie ’89 wyjechał do Jugosławii na kontrakt jako muzyk, a następnie do Niemiec. Będąc w Niemczech pan Marian zrobił kurs trenera tenisa i występował w różnego rodzaju turniejach, ale także uczył gry w tenisa. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal lokalnie występuje. W sezonie letnim wakacyjnym wyjeżdża nad morze, gdzie gra na molo dla turystów.

WALDEMAR WOŹNIAK

WALDEMAR WOŹNIAK

Grywał na festynach, przeglądach i amatorskich festiwalach. Wspomina to z rozrzewnieniem, bo występował tam jako rodzynek pośród 7 dziewczyn. Dla nastoletniego chłopaka było to marzenie!

Zawodowo, wiele lat przepracował jako, jak to nazywa, „majster”. Ale zarabiał nie tylko dzięki budowlance, bo i muzyce. Założył bowiem zespół muzyczny Trio Metrum, z którym przez wiele lat grywał na weselach, a dziś koncertuje w nadmorskich kurortach.

Waldek zgłosił się do „The Voice Senior”, bo chce nie tylko pokazać swoje umiejętności wokalne, co przede wszystkim, dobrze się bawić.

ZENON ŚLIŻEWSKI

ZENON ŚLIŻEWSKI

Wszystko zmieniło się w sierpniu 1977 roku, gdy cały świat mówił o śmierci Elvisa Presleya. Jego piosenki były wszędzie – dotarły nawet do PRL-owskiej Polski i 17-letniego Zenona, którego natychmiast zachwyciły. Puszczał je z kaset, zapisywał teksty w zeszytach i uczył się śpiewać. Wkrótce znał ich blisko 250. Z każdym kolejnym numerem odkrywał w sobie coraz lepsze brzmienie i… pewność siebie.

Zamarzył, by móc wyjść na ulicę i śpiewać tam jego utwory. W 1990 roku po raz pierwszy stanął na ulicy Floriańskiej w Krakowie. Wkrótce stała się ona osobistą sceną Zenona i jest nią do dziś.

Prywatnie, od 22 lat pracuje w krakowskim zoo i wprost uwielbia tę robotę – spędza czas wśród zieleni i zwierząt i ładuje tam energię, by później móc dzielić się nią na scenie.

Do „The Voice Senior” zgłosił się, aby móc pośpiewać na wielkiej scenie piosenki jego największego idola – Elvisa Presleya.

Drużyna Tomasza Szczepanika

WALDEK WIŚNIEWSKI

WALDEK WIŚNIEWSKI

Brał udział w pierwszej edycji „Voice Senior”. Do programu wszedł piosenką „Sex Bomb”, był w drużynie Urszuli Dudziak. Od 21 roku życia zajmuje się profesjonalnie muzyką. Ma ogromne doświadczenie sceniczne. Nigdy nie zajmował się niczym innym.

JERZY KOSINSKI

JERZY KOSINSKI

Nie wie spod jakiego jest znaku zodiaku, nie zna swojej daty urodzenia. Jako małe dziecko został oddany do sierocińca. Został adoptowany w wielu 9 lat.

ANDRZEJ KUBACKI

ANDRZEJ KUBACKI

Samouk. Już jako małe dziecko pokochał muzykę. Szybko nauczył się grać na gitarze. Całe życie związał z muzyką. Nigdy nie poznał swojego ojca. Był wychowywany przez samotną matkę. Już od wczesnego dzieciństwa interesował się śpiewem i muzyką, choć nikt w jego rodzinie takich tendencji nie zdradzał.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Alicji Węgorzewskiej

WIOLETTA MALENDA

WIOLETTA MALENDA

Kariera muzyczna Wioletty zaczęła się od klasyki. Kształciła się pod okiem (a w zasadzie - uchem) niegdysiejszej legendy operowej - Zofii Jankowskiej. I choć mogła wybrać prestiżową karierę śpiewaczą, jej serce wyrywało się do muzyki rozrywkowej.

ANDRZEJ RANISZEWSKI

ANDRZEJ RANISZEWSKI

Andrzej od prawie 4 dekad dzieli swoje życie między Polskę a Francję. Do Paryża zawitał pierwszy raz podczas studenckiej podróży autostopem i, jak twierdzi, zakochał się od pierwszego wejrzenia.

ELŻBIETA TRACZ

ELŻBIETA TRACZ

Ela z wykształcenia jest specjalistką od zaburzeń mowy i głosu. Całe swoje zawodowe życie przepracowała w poradni foniatrycznej. Do jej gabinetu przychodzili głównie śpiewacy operowi szukający remedium dla swoich przemęczonych strun głosowych. Obcując z nimi, w Eli zaczęło budzić się pragnienie robienia tego, co oni.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Maryli Rodowicz

BOGUSŁAWA HODYL

BOGUSŁAWA HODYL

Rodzice byli bardzo muzykalni, dziadek grał na harmonii. Rodzice pani Bogusławy tańczyli i śpiewali w Zespole Pieśni i Tańca w Krakowie. Chodziła do szkoły muzycznej w klasie fletu (grała też na pianinie).

ZBIGNIEW ZARANEK

ZBIGNIEW ZARANEK

Miał muzykalną rodzinę. Ojciec słuchał „Traviaty” z M. Callas. Wujkowie tworzyli zespół złożony z instrumentów dętych. Sam uczył się grać na akordeonie (bardzo go kochał). Głos od podstawówki szkolił w chórze szkolnym i kościelnym (choć mówiło się, że to obciach), a w okresie młodzieńczym stworzył własny zespół wzorując się na grupie SBB. Fascynował go Niemen, choć w domu mówiło się, że „drze ryja”.

ELŻBIETA FIGAS

ELŻBIETA FIGAS

Elżbieta śpiewa odkąd pamięta. Za młodu miała epizod w zespole ludowym, udało jej się także wziąć udział w konkursie piosenki radzieckiej, jednak gdy po podstawówce chciała pójść do szkoły muzycznej, traktowano to trochę jako fanaberię… Swoje zawodowe życie spędziła pracując jako księgowa.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Piotra Cugowskiego

ADAM ANUSIEWICZ

ADAM ANUSIEWICZ

Pan Adam jest rodowitym warszawiakiem. Rodzice nie byli zawodowymi muzykami, ale w domu była gitara i ojciec pana Adama uczył go pierwszych chwytów gitarowych.

MARIAN TARNOWSKI

MARIAN TARNOWSKI

Był uczestnikiem III edycji „The Voice Senior. Jednak nie udało mu się przejść pierwszego etapu. Teraz liczy na więcej…

BOŻENA BARCHAN

BOŻENA BARCHAN

Śpiewała odkąd sięga pamięcią. Ojciec występował w Zespole Wojska Polskiego. Wraz z siostrą śpiewała na różnych imprezach rodzinnych, a ojciec uczył ją jak operować głosem.

POKAŻ WIĘCEJ