The Voice Senior

Maryla Rodowicz

Zadebiutowała na Festiwalu Piosenkarzy Studenckich w Krakowie w 1967 roku. W 1970 roku ukazała się jej pierwsza płyta „Żyj mój świecie”, w sumie wydała 42 płyty w łącznym nakładzie 12 milionów. Poza Polską, w ZSRR, Czechosłowacji, w NRD, w Wielkiej Brytanii i w Szwecji.

Jej przebój „Mówiły mu” przez 16 tygodni okupował listy przebojów w kultowym Radiu Luxembourg, a futbolowa piosenka „Futbol” znalazła się na 5. miejscu największych futbolowych hitów wg amerykańskiego wydawnictwa Bilboard.

Maryla Rodowicz zagrała 10 tysięcy koncertów na wszystkich kontynentach. 3 lata temu zagrała swój jubileuszowy koncert z okazji 50 lat na scenie na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W archiwum TVP znalazło się 1200 programów telewizyjnych z jej udziałem, na podstawie których telewizja polska zrealizowała film biograficzny „Maryla tak kochałam”.

Artystka jest laureatką wielu nagród i konkursów. Ma 3 dzieci, jej pasją są samochody Porsche i koty. Ma prężnie działający fan klub, który od wielu lat zrzesza fanów w różnym wieku. Maryla przez 11 lat grała z powodzeniem w telewizyjnym serialu „Rodzina zastępcza”. Ma również w dorobku role teatralne, oraz zagrała rolę Doroty w operze „Krakowiacy i Górale” w operze wrocławskiej i poznańskiej. Żyje na walizkach, jest w nieustającej trasie koncertowej.