The Voice Senior

Uczestnicy

DANUTA KLUBICKA

DANUTA KLUBICKA

Na drodze w realizacji marzeń muzycznych stanęła jej nieśmiałość. Obecnie realizuje swoje młodzieńcze marzenia, występowała w szkole na różnych akademiach i uroczystościach.

Jako młoda dziewczyna jeździła na konkursy wokalne. Uczestniczyła w Piosence Żołnierskiej w Kołobrzegu, śpiewając w zespole Consonans.

Dziś śpiew pomaga Danucie zapomnieć o samotności. Codziennie ćwiczy jogę, zajmuje się działką, czyta książki. 

JAN WOLAŃSKI

JAN WOLAŃSKI

Dostał się do zespołu „Śląsk” w którym spędził 10 lat, w międzyczasie kończąc Akademię Muzyczną w Katowicach. Odbył szereg tournee, występował na największych festiwalach operowych, nagrywał płyty.

Przez lata był związany z Operą Narodową i Warszawską Operą Kameralną, paralelnie prezesował Filharmonii Łódzkiej. Dziś wraz z córką organizuje koncerty, na których wykonują razem standardy jazzowe i utwory musicalowe.

JANUSZ GRACZYK

JANUSZ GRACZYK

Z kolegami założył zespół muzyczny. Grał najpierw w rodzinnym mieście Inowrocławiu, potem w Bydgoszczy, Pile, Ustroniu Morskim. Podjął również pracę jako instruktor muzyczny w GOK-u i jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej oraz SOA i PSM II stopnia.

Obecnie śpiewa dla kuracjuszy w grotach solnych. Jego córka również ma uzdolnienia muzyczne, wraz z mężem mają zespół „śląskie przeboje” – to właśnie ona namówiła go do uczestniczenia w programie.

LARYSA TSOY

LARYSA TSOY

Od dziecka lubiła śpiewać, śpiewała na rodzinnych imprezach i szkolnych akademiach. Wygrała Konkurs Piosenki Estradowej w Petersburgu. Po wygranym konkursie postanowiła kształcić się w kierunku wokalistyki i ukończyła 3-letnie zaoczne studia z dyrygentury i wokalu we Lwowie.

W 1991 roku dostała propozycję śpiewania w motelu w Ostrowie Mazowieckim. W ten sposób trafiła do Polski, gdzie mieszka do dzisiaj.

Poza śpiewaniem jej największym hobby jest wędkarstwo. Zdobyła 53 puchary w różnych kategoriach wędkarskich.

RYSZARD WAGNER

RYSZARD WAGNER

Jako młody chłopak należał do chóry „Słowiki” pod kierownictwem Jana Szyrockiego. Parokrotnie jako solista brał udział w konkursie „Spotkania z piosenką” organizowanych przez szczecińską Estradę. Uczęszczał przez dwa lata do studium Piosenki i Estrady w Szczecinie, gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne.

W swoim życiu imał się różnych zawodów. Ukończył Technikum Budowlane w Szczecinie, a następnie pracował w Biurze Projektowym Budownictwa Morskiego w Szczecinie.

Przez wiele lat wyjeżdżał do pracy zarobkowej do Danii, gdzie mieszka jego siostra. Obecnie jest rolnikiem, a jego pasją są religie świata, a także medycyna niekonwencjonalna.

SŁAWOMIR SKONECZNY

SŁAWOMIR SKONECZNY

W roku 2012, dzięki determinacji i ciężkiej pracy, udało się wraz z żoną otworzyć zajazd, który został nazwany „Zachęta”, który prowadzą do dziś.

Pochodzi z muzykalnej rodziny, chciał uczyć się grać na trąbce, ale musiał zrezygnować z powodów zdrowotnych. Nie zrezygnował jednak z muzyki, nauczył się grać na gitarze, następnie na perkusji. Śpiew to jego wielka pasja. Poza muzyką uwielbia podróże i piłkę nożną.

Drużyna Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY

LARYSA TSOY

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła Lwowski Uniwersytet – handel zagraniczny. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec.

RYSZARD WAGNER

RYSZARD WAGNER

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keyboardzie.

JAN WOLAŃSKI

JAN WOLAŃSKI

Śpiewak operowy, który na emeryturze odnalazł się w muzyce rozrywkowej. Śpiewu zaczął uczyć się w chórze chłopięcym przy Filharmonii Krakowskiej.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

Już od przedszkola lubiła śpiewać i występować. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku.

JERZY HERMAN

JERZY HERMAN

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się muzycznie.

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

Absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Kształciła się również w śpiewie operowym i muzykologii, a kilka lat później podyplomowo skończyła studia dyrygenckie.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK

KRZYSZTOF PRUSIK

Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Skład: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet “Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli.

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

Ewa od małego dziecka lubiła śpiewać. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, a następnie do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała w klasie fletu.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Alicji Majewskiej

ANDRZEJ BILIŃSKI

ANDRZEJ BILIŃSKI

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”.

IWONA DOŁOWSKA

IWONA DOŁOWSKA

Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową. Jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów.

EWA ŚNIADY

EWA ŚNIADY

Drzwi do kariery muzycznej otworzyło jej sławetne Studio Sztuki Estradowej w Poznaniu, które wydało na świat całą plejadę gwiazd lat 70.

POKAŻ WIĘCEJ