The Voice Senior

Drużyna Alicji Majewskiej

ANDRZEJ BILIŃSKI

ANDRZEJ BILIŃSKI

W 1989 r. zamieszkał w Kudowie-Zdroju i pracował jako wychowawca w Sanatorium Dziecięcym „Marzanka”. W 2004 r. przeszedł na emeryturę. Obecnie śpiewa repertuar operetkowy w ramach Uniwersytetu III Wieku m.in. dla kuracjuszy w Kudowie-Zdroju. Jego pasją poza muzyką jest tenis.

EWA ŚNIADY

EWA ŚNIADY

Ewa uczyła się tam z takimi sławami jak Małgosia Ostrowska, Grzegorz Stróżniak czy Wanda Kwietniewska. Dzięki przyjaźni z tą ostatnią poznała swojego męża.

Po rozwiązaniu Studia, Ewa rozpoczęła naukę w Studium Piosenkarskim, które otworzyło przed nią kolejne drzwi – dostała angaż w chórku orkiestry Zbigniewa Góreckiego S26, w którym śpiewała Grażyna Auguścik. Śpiewała również w chórkach podczas koncertu Czesława Niemena.

Z orkiestrą uświetniała także liczne festiwale, m.in. Opole 1979, podczas którego śpiewała w chórkach u Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej. Kariera Ewy wygasła na początku lat 80. kiedy to poświęciła się życiu rodzinnemu.

Dziś należy do Uniwersytetu III Wieku, z którego przyjaciele namówili ją do udziału w programie. Liczy na to, że dzięki the „The Voice Senior” wróci do świata muzyki i spełni się artystycznie.

IWONA DOŁOWSKA

IWONA DOŁOWSKA

Nie potrafiła jednak całkowicie zrezygnować z muzyki i śpiewu. „The Voice Senior” jest dla niej życiową szansą, aby wreszcie po tylu przeciwnościach losu dopiąć swego i postawić w pełni na marzenia i śpiew.

JAN TIAHNYBOK

JAN TIAHNYBOK

Po wyjściu z wojska wraz z żoną stworzył duet wokalny „Magda i Jan”, a następnie pod egidą katowickiej Estrady występowali w lokalach gastronomicznych w tzw. nocnych programach artystycznych.

W 1974 roku rozpoczął pracę w Bielsku-Białej w Międzyzakładowym Domu Kultury Włókniarzy jako starszy instruktor kulturalno-oświatowy.

Obecnie Jan współpracuje z różnymi kapelami i gra głównie na weselach. Jest również gawędziarzem i wodzirejem w kapeli góralskiej Beskid. Muzyka to jego pasja, miłość i zawód.

MAŁGORZATA SEIDE

MAŁGORZATA SEIDE

W liceum śpiewała na akademiach i uroczystościach szkolnych. Na emeryturze zapragnęła wrócić do śpiewu. Brała udział w przeglądach artystycznych dla seniorów, należała do zespołów artystycznych: Kabaret „Bi-Ba-Bo” z Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi. Obecnie należy do Towarzystwa Śpiewaczego „Anna” z Widzewskich Domów Kultury.

WŁADYSŁAW CZEPIEC

WŁADYSŁAW CZEPIEC

Zamiłowanie do śpiewu szybko odkrył jego nauczyciel w szkole podstawowej i w ten sposób Władysław śpiewał na szkolnych akademiach i uroczystościach.

Ukończył Wyższą Szkołę Transportu Kolejowego w Żylinie na Słowacji. Od tego czasu aż do roku 2015, w którym odszedł na emeryturę, pracował jako inżynier transportu kolejowego w hucie w Trzyńcu.

Kiedy skończył 60 lat poszedł na pierwsze lekcje śpiewu. Jego ogromną pasją jest pszczelarstwo. W 2013 wziął udział w programie „Česko Slovensko má talent” (czeskiej edycji „Mam talent”) i awansował do ćwierćfinału.

Drużyna Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY

LARYSA TSOY

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła Lwowski Uniwersytet – handel zagraniczny. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec.

RYSZARD WAGNER

RYSZARD WAGNER

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keyboardzie.

JAN WOLAŃSKI

JAN WOLAŃSKI

Śpiewak operowy, który na emeryturze odnalazł się w muzyce rozrywkowej. Śpiewu zaczął uczyć się w chórze chłopięcym przy Filharmonii Krakowskiej.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA

Już od przedszkola lubiła śpiewać i występować. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku.

JERZY HERMAN

JERZY HERMAN

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się muzycznie.

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

ALEKSANDRA PUACZ-MARKOWSKA

Absolwentka szkoły muzycznej w klasie wiolonczeli. Kształciła się również w śpiewie operowym i muzykologii, a kilka lat później podyplomowo skończyła studia dyrygenckie.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK

KRZYSZTOF PRUSIK

Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Skład: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet “Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli.

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

EWA SIKOCIŃSKA-GACKA

Ewa od małego dziecka lubiła śpiewać. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej I-ego stopnia, a następnie do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała w klasie fletu.

POKAŻ WIĘCEJ

Drużyna Alicji Majewskiej

ANDRZEJ BILIŃSKI

ANDRZEJ BILIŃSKI

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”.

IWONA DOŁOWSKA

IWONA DOŁOWSKA

Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową. Jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów.

EWA ŚNIADY

EWA ŚNIADY

Drzwi do kariery muzycznej otworzyło jej sławetne Studio Sztuki Estradowej w Poznaniu, które wydało na świat całą plejadę gwiazd lat 70.

POKAŻ WIĘCEJ