To wielki przebój Kanadyjczyka Paula Anki z końca lat 50., znany także z wykonania także Kanadyjczyka Michaela Bublé.
To jeden z największych hitów Sławy Przybylskiej. Kompozytorem antywojennej piosenki był Amerykanin Pete Seger. Marlena Dietrich śpiewała ją po niemiecku, angielsku i francusku.
Ten przebój wykonuje obdarzony charakterystycznym zachrypniętym głosem Bryan Adams, jedna z największych gwiazd kanadyjskiej piosenki.
Swego czasu pochodzący z Bośni Goran Bregović współpracował z polskimi artystami, a ten przebój śpiewał niezapomniany Krzysztof Krawczyk.
To piosenka dedykowana jest Enricowi Caruso, włoskiemu śpiewakowi operowemu nazywanemu „królem tenorów”. Napisał ją w 1986 roku włoski piosenkarz i kompozytor Lucio Dalla.
Niedawno ogłoszono, że wokalistą zespołu Dżem zostaje Sebastian Riedel, syn pierwszego wokalisty Ryszarda Riedla. I właśnie z ojcem kojarzymy tę piosenkę.
„Dobranoc panowie, dobranoc,/obrączki na szczęście, pchły na noc,/dobranoc dobranoc panowie/ta noc niech wam pójdzie na zdrowie!” – śpiewa w piosence z lata 80. Trenerka z programu Maryla Rodowicz.
Ten standard bluesowy nagrał w 1936 roku Robert Johnson. Piosenka stała się hymnem miasta Chicago. W 1980 roku w filmie „The Blues Brothers” wykonała ją grupa o takiej właśnie nazwie, w składzie której znaleźli się komicy Dan Aykroyd i John Belushi.
Ta piosenka chwyta za serce w każdym wykonaniu. A została napisana dla Violetty Villas i wykonana po raz pierwszy przez artystkę w połowie lat 60.
„Później gdzieś widziałem ją/Znowu była z innym/Krzyczał coś szarpał ją/Uciekła do windy…” – tak śpiewa Robert Gawliński w swoim przeboju z 1997 roku.